2015-03-17

UTOLSÓ ELÕTTI ELÕADÁSÁHOZ ÉRKEZETT A NAGYSIKERÛ VALAHOL EURÓPÁBAN MUSICAL



Valahol Európában c. musicalt ebben a szereposztásban utolsó elõtti alkalommal láthatja a nagyérdemû közönség, 2015. március 22-én 11 órától. 
Bemutatója óta nem maradt üres szék a Kolozsvári Magyar Operában. Szinte 20.000 nézõ látta már azt a musicalt, amely az emberségrõl és szabadságvágyról szól. 3 év elteltével elmondhatjuk, hogy a kolozsváriak és erdélyiek életében is történelmet írt, hiszen gyerekeket, felnõtteket és egész családokat kovácsolt közösséggé. A közel 30 fiatal, akik hat és tizenhét évesen kezdték a Valahol Európában kalandját mondhatni, az elõadás sikerével együtt nõttek fel, majd ki belõle.


MIRÕL SZÓL A VALAHOL EURÓPÁBAN MUSICAL?

A második világháború idején járunk, az égbõl bombák hullanak, kevés az élelem, és mindenki retteg, hiszen nem tudja, mire ébred holnap. A történet hõsei olyan gyerekek, akik a háborúban elveszítették családjukat, otthonukat, és bandába verõdve vándorolnak. Vezetõik a javítóintézetbõl megszökött, náluk alig idõsebb fiúk: Hosszú, Ficsúr és Szeplõs, késõbb pedig csatlakozik hozzájuk Suhanc, akirõl kiderül, hogy fiúruhába öltözött lány. Mivel nincs, mit enniük, lopásból élnek, emiatt hamarosan körözni kezdik õket, de a banda ügyesen kicsúszik üldözõik kezei közül.
Egy romos várban keresnek menedéket, ahol Simon Péter, az egykori karmester él a világtól elvonulva. Nehezen barátkoznak össze, hiszen vándorlásuk alatt a gyerekek megtanulták, hogy minden felnõtt az ellenségük. Simon Péter megtanítja a gyerekeket a zene szeretetére, és arra, hogy szabadságuk mindennél fontosabb, végül pedig õ lesz, aki megvédi üldözõiktõl a csapatot: hivatalosan is befogadja õket a várba. De a gyõzelemnek ára van, az utolsó összecsapásban elvesztik társukat, Kuksit – õt siratja az elõadás utolsó dala.

A MUSICAL ALKOTÓI ÉS SZEREPOSZTÁSA:

Radványi Géza azonos címû filmje alapján 1995-ben született meg a musical változat, melynek zenéjét Dés László szerezte, dalszövegeit Nemes István, a szövegkönyvet pedig Böhm György, Korcsmáros György és Horváth Péter írta. A musical követi a film történetszálát, a szereplõk is ugyanazok. A darab, amelyet immár kultmusical gyanánt méltatnak a reklámanyagok, tartós sikert aratott, s máig rokonszenves ábrázolatát adja Dés László zeneszerzõi erényeinek.

Vezényel: Kulcsár Szabolcs

Szereplõk: Ádám János (Simon Péter), Farkas Loránd (Hosszú), Kerekes Mária (Suhanc / Éva), Laczkó V. Róbert (Ficsúr), Marosán Csaba (Szeplõs), Szilágyi János / Madarász Lóránt (Egyenruhás), Rigmányi István (Sutyi), Mányoki László (Tanító), Gergely Elek (Leventeoktató), Kovács Ferenc (Tróger, Sofõr), Rétyi Zsombor (Bálint)

A gyerekcsapat: Ábrahám Gellért / Sárosi Áron (Kuksi), Szélyes Nóra / Jenei Eszter (Pötyi), Jakab Ádám Gergõ (Professzor), Bogdán Farkas / Mostis Balázs (Csóró)
Adorjáni Csenge, Albert Eszter, Ábrahám Dóra, Bács Tímea, Benkõ Lilla, Gorzó Boglárka,
Jenei Brigitta, Jenei Erzsébet, Könczey Ágota, Lönhart Csenge, Márton Ildikó Beáta,
Miklósi Hunor, Nagy Gellért, Pánczél Kata, Petrov Áron, Radó Noémi, Rázmán Orsolya,
Sánta Orsolya, Sógor Bence, Sógor Dénes, Szász Botond, Szenkovics Dávid, Tonk Bence Márton,
Tulogdi Szûcs Botond, Vincze Csenge

Díszlet- és jelmeztervezõ: Cristian Gãtina
Koreográfus: Jakab Melinda

Rendezõ: Béres László


Jegypénztás nyitvatartási ideje: minden nap 10.00 – 13.00 és 16.30 – 18.30 óra között.












Facebook

IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKE