A Mozart Steps mozgásszínházi elõadás, amely Gigi Cãciuleanu koreográfus eredeti ötlete alapján készült, a nagyszebeni Radu Stanca Nemzeti Színház számára. A produkció két univerzum összekapcsolódását érzékelteti, Mozart zenei világának és Cãciuleanu mozgásmûvészetének összefonódását. E kettõ egyesülésébõl energiában csodálatosan gazdag szféra születik, amelyben az elõadómûvészek teste egy patétikusan vibráló képzeletbeliség megannyi alkotóelemévé válhat. A zenei aláfestés a mozarti világ egyfajta újraértelmezése, fantáziadús párhuzam a klasszikus nyugati zene és a keleti, arab-egyiptomi között.

,,Mozart, aki jellegzetesen európai, életmûvében mintegy a kultúrák lombikját hozta létre, egyedi tehetsége és alkotásainak egyetemes horizontja révén. Ezek remekmûveknek számítanak olasz és német közegben egyaránt, csaknem minden nyelvre lefordították õket, illetve bemutatásra kerültek mind a négy égtáj színpadain.
A Mozart Steps zenéje, ilyen értelemben, a zenei távlatok további tágítása lévén aktuális újraértelmezés napjaink két olyan nagy mûvésze által, mint Hugues Curzon és Ahmed al Maghreby, akik sajátos párhuzamot vonnak a nyugati Mozart tudós zenéje és az etnikus, örök-Egyiptom keleti zenéje között. A zenei aláfestést egyébként montázsként építettem fel két album, a Mozart, az egyiptomi és a Mozart Egyiptomban alapján. Így a Mozart Steps voltaképpen metszéspontja egy zenei világnak és egy mozgásuniverzumnak. Zenei és koreográfiai kompozíciók keveréke, ötvözet és szövetség.
Mozgásszínházi produkciónk során – ellentétben a táncszínházzal (ahol a táncosoktól azt várják el, hogy színmûvészek legyenek) – színészeimtõl ezúttal azt kértem, hogy színpadi viselkedésük során a partitúrákat vérbeli táncosokként adják elõ.” – Gigi Cãciuleanu.

Az elõadás idõtartama 1 óra 5 perc

A FESZTIVÁL LEÍRÁSA

A STEPS Nemzetközi Kortárs Táncfesztiválra a május 20 – június 21. közötti idõszakban kerül sor, és ez az esemény joggal tarthat számot a zenét és táncot kedvelõ kolozsváriak érdeklõdésére. Ez utóbbiak felfedezhetnek egy új, komplex, állandó átalakulásban levõ mûvészi világot, amelyben a szenvedély, az energia, a ritmus és a technika szervesen összefonódik a kreativitással azért, hogy távlatot adjon mindennapi életünk szépségeinek felismeréséhez. A közönség tanuja lehet számos formabontó és magával ragadó kulturális reprezentációnak, részint helyi mûvészek produkcióit követve, részint Kolozsvárott premiernek számító világszínvonalú elõadások befogadójaként. Mindezek varázslatos keverékei olyan hang-, látvány- és mozgásélményeknek, amelyeket igen gondosan megválogattak a kortárs táncmûvészet arculatait illusztrálandó.
A Fesztivál egyébként olyan alkotói szintér táncosok, koreográfusok és rendezõk számára, amely megkönnyíti a kortárs törekvések feltérképezését, ugyanakkor teret biztosít az eszmei és emocionális anyagcserére mûvész és közönsége között.
A színi és táncbemutatók mellett szeminárium, workshop és sok egyéb tematikus esemény teszi teljessé a képét ennek a rendhagyó rendezvénysorozatnak.
A nagyszebeni Radu Stanca Nemzeti Színház elõadása


DÍSZLETTERVEZÕ, KOREOGRÁFUS: Gigi Cãciuleanu
A KOREOGRÁFUS MUNKATÁRSA: Adriana Bârzã
A DÍSZLETTERVEZÕ MUNKATÁRSA: Alin Gavrilã

SZEREPLÕK: Veronica Arizancu, Florin Coşuleţ, Ali Deac, Diana Fufezan, Raluca Iani, Adrian Matioc, Adrian Neacşu, Cãtãlin Pãtru, Daniel Plier, Vlad Robaş, Marius Turdeanu, Ema Veţean, Liviu Vlad, Arina Ioana Trif, Anca Pitaru; Vlad Bacalu, Anton Balint, Cristina Blaga, Paul Bondane, Iulia Popa, Tudor Rãileanu, Maria Soilicã, Alexandra Șerban, Cristi Timbuş, Maria Tomoiagã, Iustinian Turcu, Gabriela Pârlițeanu
2015. Június 09 19:00 óra


VIDEÓGALÉRIA






Facebook

IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKE